AKTUALNOŚCI
12.2023

Wyróżnienie w konkursie FASADA ROKU BAUMIT 2023 dla budynku FG Nadmotławie Apartments


12.2023

Budynek FG Nadmotławie Apartments w gronie 10 najlepszych relaizacji architektonicznych z użyciem technologii żelbetowej w Konkursie "Polski Cement w Architekturze" 2023 SARP SPC


07.2022

Budynek Apartamentowy przy ul. Bitwy pod Płowcami to nasz pierwszy projekt w Sopocie.

Kameralny budynek mieszkalny blisko plaży zrealizwoany dla Firmy KAMERALNIE sp. z o.o.  ;-)


02.2022

Kamienice Leśna i Nowa przy ul. Szczecińskiej w Gdyni z wyróżnieniem za najlepszą architekturę zrealizowaną w 2021r. w konkursie CZAS GDYNI. To nasze kolejne wyróżnienie w tym konkursie.

Nagroda jest zwieńczeniem owocnej i inspirującej współpracy z naszym Inwestorem, Firmą Prestige Estates sp. z o.o. sp. k.


12.2021

Szkoła Polsko-Amerykańska wraz z Biblioteką Miejską w Gdyni czekają na użytkowników 

 • IMG_20211010_104736small.jpg
 • IMG_3587-HDR.jpg
 • IMG_1640.jpg
 • IMG_1896.jpg


06.2020

Osiedle Vivere Verde ???? uzyskało 3. miejsce w tegorocznymi plebiscycie na „Najciekawszą inwestycję mieszkaniową 2019 r.”, organizowanym przez portal trójmiasto.pl.

 • Vivere-Verde-2020-v1.jpg
 • Vivere-Verde-2020-v9.jpg
 • Vivere-verde-wiosna-11.jpg

01.2020

Tytuł Inwestycji Roku dla naszego projektu budynków mieszkalnych z usługami przy ul. Sienna Grobla w Gdańsku. Tytuł przyznany na Wieczorze Dewelopera 2019, który odbył się w Starym Maneżu w Gdańsku.

 • IMG_4082.jpg
 • IMG_2334.jpg
 • IMG_4161.jpg

09.2019

Gdynia - Kameralne miejsce do życia. Blisko lasu, z dala od miejskiego zgiełku. Budowa z przebudową chronionego budynku w toku.


02.2018

CZAS GDYNI - nasz budynek Willa Monaco przy ul. Mariackiej 5 w Gdyni otrzymał wyróżnienie za najlepszą Gdyńską Inwestycję Roku 2017 w kategorii Architektura


09.2017

REGATY ARCHITEKTÓW - Mamy I Miejsce

Załoga SIM Architekci z zaprzyjaźnioną pracownią CKK Architekci wywalczyła I miejsce w regatach Architektów zorganizowanych na jeziorze Niegocin pod Giżyckiem. regatyarchitektow.pl, archimania.pl

07.2017

KOLEJNE POZWOLENIE NA BUDOWĘ !

Pierwsze pozwolenie na budowę nowego kameralnego zespołu mieszkalnego w Gdańsku, dla naszego nowego Klienta firmy Ekolan S.A.


 • wendy_akt-new.jpg
 • wendy_split_akt-new.jpg

29.05.2015

II MIEJSCE W KONKURSIE NA NOWĄ ZABUDOWĘ GDYNI

Zdobyliśmy II nagrodę w konkursie na zabudowę mieszkalno-usługową w Gdyni przy ul. Św. Piotra. Konkurs dla firmy PB Górski, do którego zaproszono pięć zespołów zorganizowała Politechnika Gdańska wraz z Urzędem Miasta Gdyni.


 • przedszkole2_akt-new.jpg
 • przedszkole_akt-new.jpg
 • przedszokle5_akt.jpg
 • przedszkole3_akt.jpg
 • przedszokle4_akt.jpg

21.11.2014

WARSZTATY DLA MALUCHÓW - budowanie miasta

Byliśmy w przedszkolu!!! Zespół SIM zaprosił maluchów do wspólnej zabawy w budowanie miasta. Były drogi , fabryki, domy i oczywiście kościół. Dzieci oklejały budynki, ustawiały samochody, a nasze Koleżanki tłumaczyły co robi architekt. Dzieki Dorocie, Agnieszce i Ani, które przygotowały spotkanie dzieciaki poznały kulisy naszego zawodu ;-)

 • albatross-b3-3-new.jpg
 • albatross-new.jpg

29.10.2014

ALBATROS TOWERS GDAŃSK - System Smart House

Budynki wyposażone w rozwiązania przyjazne środowisku. System indywidualnego sterowania ogrzewaniem i oświetleniem. Na dachu panele fotowoltaiczne produkujące energię  - zmniejszając rachunki za prąd.


 • mtg_aktu-new.jpg
 • plas-sw-ducha-dzien_5sm-new.jpg
 • Plac sw Ducha - wnetrze_2sm.jpg

17.06.2014

​I NAGRODA W KONKURSIE MTG GDAŃSK

Otrzymaliśmy I nagrodę w ogólnoposkim konkursie na Projekt Pawilonu wystawowego Międzynarodowych Targów Gdańskich. pawilony staną w dwóch lokalizacjach na Głównym Mieście do końca 2014r.

14.05.2014

TELEPORT DO BUŁGARII W "DZIEŃ DOBRY TVN"

Dziennikarze podobnie jak my też mają duże poczuce humoru...;-)


19.09.2012

PROFESJONALIŚCI FORBESA 2012​

Dołączyliśmy do grona Profesjonalistów miesiecznika Forbes w kategori "Zawody Zaufania Publicznego", dziękujemy za wyróżnienie i zaufanie!

20.01.2012

KONKURS NA CENTRUM DZIEDZICTWA HISTORYCZNEGO GDAŃSKA

Studencki konkurs na Centrum Dziedzictwa Historycznego roztrzygnięty.

Gratulujemy zwycięzcom, nagrodzonym i wszystkim uczestnikom. Stefan Schleifer jako jeden z sędziów konkursowych miał zaszczyt reprezentować SARP i oczywiście nasza pracownię. W gronie sędziowskim byli jeszcze przedstawiciele miasta Gdański Politechniki dańskiej. Poziom prac był bardzo wyrównany i stał na niezwykle wysokim poziomie. Wg nas pierwsza trójka to w kolejności prace nr 14, 2, 17 na wyróżnienie zasługują prace nr 3, 9, 1. Gratulujemy!!!


 • spalarnia szadĘąki 1.JPG
 • spalarnia szadĘąki 2.jpg

16.11.2011

SPALARNIA ŚMIECI GDAŃSK

Jako znani w Trójmieście entuzjaści projektowania w oparciu o zrównoważony rozwój i ekologię, zostaliśmy poproszeni przez Gdańską Agencję Rozwoju Gospodarczego o zaprojektowanie zewnętrznej formy przyszłej spalarni śmieci dla Gdańska i okolicznych gmin. Temat jest niezwykle kontrowersyjny i wzbudza wiele emocji. Zaproszono nas na spotkanie z mieszkańcami Gdańska, na którym prezentowane  były koncepcje SIM. Spotkaniu towarzyszyła gorąca wymiana opinii.


15.11.2011

BELGIJSKIE FORUM HANDLU I INWESTYCJI

SIM został zaproszony na businessmixer w ramach flamandzkiej misji handlowej odbywającej się 14 i 15 listopada w Gdańsku. Zorganizowane przez Flanders Investment &Trade (Przedstawicielstwo handlowe Flandrii w Polsce, InvestGDA (Gdańską agencję rozwoju Gospodarczego) oraz VCB (Flamandzką Federację Budowlaną) spotkanie to okazja żeby zaprezentować nasz region i oczywiście naszą pracownię. Uczestniliśmy w serii owocnych indywidualnych spotkań z przedstawicielami flamandzkich i belgijskich firm z sektora budowlanego i finansowego.

25.10.2011

NASZ NOWY ABSOLWENT

Gratulujemy Ani Krychowiak obrony dyplomu i ukończenia naszej Politechniki Gdańskiej z wynikiem bardzo dobrym! Mamy kolejnego architekta w zespole.


26.09.2011

POLSKA POLITYKA PRZESTRZENNA

19 i 20 września 2011r. w Gdańsku uczestniczyliśmy w międzynarodowej konferencji Europejskiego Forum Polityk Architektonicznych, współorganizowanej przez Ministerstwo Infrastruktury, Izbę Architektów RP i SARP. W forum uczestniczyli przedstawiciele: Finlandi, Dani, Ukrainy, Węgier, Litwy, Polski i Niemiec. Wszyscy kolejno prezentowali swoje doświadczenia w zarządzaniu przestrzenią na terenach zurbanizowanych. Pomimo licznych różnic wnioski okazały się uniwersalne dla wszystkich. Konieczność wczesnej edukacji społeczeństwa i zwiększenie świadomego udziału społeczeństwa  w kształtowaniu swojego otoczenia okazały się bezsprzeczne.


29.09.2011

PARNTERSTWO NA WSZYSTKICH ETAPACH CYKLU ŻYCIA ZRÓWNOWAŻONEJ INWESTYCJI

IV edycja PARTNERSTWA NA WSZYSTKICH ETAPACH CYKLU ŻYCIA ZRÓWNOWAŻONEJ INWESTYCJI BUDOWLANEJ stała się prestekstem do rozmowy o instrumentach prawnych dialogu spolecznego. Spotkanie odbyło się 07 wrzesnia w Warszawie, a jej inicjatorem była Firma RG BUD. Tym razem zaproszeni zostaliśmy jako jeden z panelistów. W roli eksperta wystąpił Stefan Schleifer. Mieliśmy okazję podzielić się doświadczeniem w realizacji inwestycji, których powodzenie zależy od akceptacji lokalnej społeczności. Przekonywaliśmy na przykładach zarówno małych inwetycji jak np. realizowany w Elblągu budynek mieszkalno usługowy, przez ogromne założenie Hotelu 4 Kolory we Władysławowie, aby wreszcie przejść do inwestycji przemysłowych w procesie powstawania których uczestniczyliśmy, jak np. spalarnie śmieci. Wnioski, które padły w podsumowaniu wyraźnie wskazują, że w obliczu braku regulacji prawnnych jedynym instrumentem jakim możemy sie posługiwać jest dialog i próba wciągnięcia lokalnychspołeczności już na wczesnym etapie przygotowywania inwestycji.


20.06.2011

SIM został po raz kolejny zaproszony do dyskusji na temat projektowania  zrównoważonego. Cykliczne spotkania odbywają się pod hasłem partnerstwa na wszystkich etapach cyklu życia zrównoważonej inwestycji budowlanej.

Trzecie z kolei spotkanie prowadzone przez Buro Happold przybliżyło problematykę związaną z certyfikacją LEED i BREAM.

Ciekawa formuła spotkania dała też sposobnośc do wymiany pomiędzy różnymi uczestnikami procesu inwestycyjnego.


 • skyoffice (4).jpg
 • skyoffice (1).jpg

10.02.2011

SKY OFFICE - KONKURS

W połowie stycznia ogłoszone zostały wyniki konkursu na biurowiec Sky Office w Warszawie. Wystartowały 52 pracownie, a nasza praca znalazła się wśród trzech najlepszych. Gratulujemy zwycięzcy.

20.01.2011

BUDMA 2011

W połowie wybraliśmy się na Międzynarodowe Targi Budownictwa BUDMA 2011. Niestety mało do pokazania mieli wystawcy w temacie budownictawa energooszczędno-pasywnego. Widać, że wciąż jest to temat w Polsce tarktowanany po macoszemu i nie przywiązuje się do niego należytej wagi. Na pocieszenie 12 stycznia miał miejsce Dzien Architetury współorganizowany przez SARP i Izbę Architektów RP, który zasczycił swoim wykladem Rainer Mahlamaki.


22.11.2010

PARNTERSTWO NA WSZYSTKICH ETAPACH CYKLU ŻYCIA ZRÓWNOWAŻONEJ INWESTYCJI

Zostaliśmy zaproszeni do udziału w spotkaniu branżowym pt "PARNTERSTWO NA WSZYSTKICH ETAPACH CYKLU ŻYCIA ZRÓWNOWAŻONEJ INWESTYCJI". W pięknej scenerii Muzeum Gazownictwa uczestniczący spotkania podzieleni na stoły robocze dyskutowali o różnych zagadnieniac związanych z mądrym i oszczędnym projektowaniem, inwestowaniem i budowaniem.W ramach grup roboczych dyskutowane były probelemy i ogarniczenia prawne i formalne, z jakimi boryka się w praktyce każdy kto rozważa podjęcie wyzwań inwestycji ekologicznych. Omawiane były zagadnienia poprzedzające rozpoczęcie inwestycji budowlanej, tematy certyfikacji w oparciu o BREEAM i LEED, ograniczenia i iedopasowanie prawa na różnych etapach powstawania inwestycji. Wspólnym jednak mianownikiem wszystkich wypowiedzi było podkreślone wielokrotnie stwierdzenie, że brak jest śwaidomości ekologicznej wśród odbiorców końcowych a to , co dzieje siię na rynku można określić bardziej jako moda, a nie świadome działania mające przynieść wszystkim uczestnikom procesu inwestycyjnego wymierną korzyść.


19.11.2010

BIUROWCE W POLSCE

SIM uczestniczyło w II Edycji Konferencji "Biurowce w Polsce", która odbyła się 26.X.2010 w hotelu Hilton w Warszawie.

Ponad 30 prelegentów reprezentowało pełne spektrum poglądów i opinii o polskim rynku biurowym. Konferencja obyła się 26.X.2010.

Gościem specjalnym konferencji był Hadley Dean, Partner Zarządzający Colliers International na rejon Europy Środkowo – Wschodniej.

W pierwszej część jednodniowej konferencji, dyskutowali przedstawiciele największych deweloperów na polskim rynku oraz międzynarodowych firm doradczych. Kolejne panele dyskusyjne poświęcone były niezagospodarowanym niszom rynkowym i niekonwencjonalnym sposobom pozyskiwania nowych najemców.

Firma King Sturge zanalizowała sytuację ekonomiczną w grupach największych najemców, a podczas panelu poświęconemu „zielonemu budownictwu” architekci (prof. Stefan Kuryłowicz, Grzegorz Stiasny) i deweloperzy komentowali trendy cieszącej się coraz większą popularnością systemy ekocertyfikacji budynków LEED i BREEAM.

Dla nas było to okazja do rozmów z liderami trójmiejskiego rynku biurowego. Podczas kuluarowych spotkań nawiązane zostały kontakty między innymi z Panem Sergiuszem Gniadeckim z firmy ALLCON, Rafałem Mazurczakiem z Echo Investment.

Była to też okazja do wymiany naszych doświadczeń z założycielami PSBE -Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego. 


09.11.2010

PRZEŁĄCZ SIĘ NA ZIELONE - KONFERENCJA

Konferencja, na której obecny był SIM miała miejsce 9 listopada w Warszawie. Zdaje się ona potwoerdzać wiele z zalożeń i wytycznych składających się na opracowywany właśnie przez nas SIM Office Standard. Była to też kolejna możliwość spotkania z fachowcami od lat stosującymi rozwiązania zminejszające negatywny wpływ budynków na srodowisko. Przy okazji nawiązana została współpraca z liderem rynku projektowego firmą ARUP.

29.10.2010

GENIUS LOCI - WARSZTAY EDUKACYJNE

W  dniach 28-19 października br. odbyły się pilotażowe warsztaty dla dzieci w ramach projektu "Genius Loci - Edukacja architektoniczna" naszego autorstwa. W zajęciach brali udział uczniowie II klasy z I Zespołu Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego przy ulicy Polanki w Gdańsku. Dwudniowe spotkanie zakończyła wystawa prac, w której wzieli udizał uczestnicy warsztatów oraz ich rodzice. Zajęcia poprowadzili Stefa Schleifer i Anna Wróbel - doswiadczona w pracy z dziećmi architekt krajobrazu i pedagog. 


19.10.2010

KREATYWNE BIURO 2010

W zeszłym tygodniu uczestniczylismy w konferencji KREATYWNE BIURO 2010 zorganizowanej prze OFFICE & FACILITY. Spotkanie, na które zaproszono specjalistów z branży projektowania i programowania obiektów biurowych poruszało wiele innowacyjnych kwestii i wywołało sporo wrażeń, którymi dzielimy się poniżej:

 

Uzdiał w konferencji " Kreatywne Biuro 2010", jaka miała miejsce w Warszawie 7-8 października był dla mnie dużym zaskoczeniem. Spodziewałam się kolejnych nudnych wykładów o tym, jak zaaranżowac wnętrza miejsc pracy biurowej by uzyskać wysoką jakość funkcjonalną, ekonomiczną i estetyczną. Jeszcze straszniejsza była wizja analizowania jakości kondycji polskich biur. Okazało się jednak, że zaproszeni na wykładu "specjaliści" to intrygujące i bardzo twórcze osobistości, które w inspirujący sposób zwróciły uwagę uczestników na szereg zagadnień towarzyszacych kształtowaniu przestrzeni biurowej. Ciekawe było zaprezentowne podejście do projektowania nie jako toku narzucającego rozwiązania ale jako przewidującego pewne procesy. Można było usłyszeć o biurach gdzie nie siedzi się przy biurku 9-17 i pomyśleć chwilę o kreatywności, która nie szczególnie chętnie rozwija się w standardowych biurach. Okazało się, że można tworzyć najciekawsze projekty siedziedząc z laptopem na schodach lub holu biurowca. Mówiono o tym jak układ planu przestrzeni biurowej wpływa na komunikację między pracownikami. Zwrócono uwagę, jak z pasją i przy użyciu minimalnych środków świadomie można kreować przyjazną przestrzeń dla pracowników umysłowych. Zaskakujące jak model biura zmienił się przez ostatnie kilkadziesiąt lat. Nowe trendy pokazują, że przestrzeń, w której parcujemy ma być miejscem stymulującym do odkrywania własnej kreatywności i pełnego realizownia się.

A prezentowane biuro sziedziby Google w Zurychu? W czasie pracy pójść na mazarz lub na piłkarzyki? A może niechętnie wracać z pracy do domu? Dla mnie to wciąż bajka.

 

Olga Nowogrodzka


04.10.2010

PUBLIKACJA W MIESIĘCZNIKU ARCHITEKTURA

Nasz projekt zespołu budynków mieszkalnych wielorodzinnych WILLA MONIUSZKI w Gdańsku doczekał się publikacji w paździrnikowym numerze miesięcznika "Architektura". Zpraszamu do lektury i cieszymy się z wyróżnienia.

23.11.2010

SEMINARIUM EMAS

Nasz zespół uczestniczył w seminarium EMAS "Elektrozarządzania w przedsiębiorstwie". Zainteresowało nas bliskie naszej filozofii wiodące hasło kampanii "Stan środowiska zależy również od Ciebie". 21 września w Gdańsku odbyło się seminarium, na którym przedstawiciel Ministerstwa Środowiska prezentował założenia i cele systemu EMAS. Główne załozenia systemu- ciągły rozwój pro środowiskowej działalnośći oraz aktywny udział wszystkich członków zespołu pokrywają się także z naszym pomysłem na funkcjonowanie biura.


08.10.2010

ZACZYNAMY WARSZTATY GENIUS LOCI

Termin warsztatów pilotażowych dla dzieci z I Zespołu Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Gdańsku zbliża się wielkimi krokami. Działamy intensywnie, aby zapewnić dzieciom edukację i dobrą zabawę :-)

06.10.2010

GENIUS LOCI WARSZTATY DLA NAJMŁODSZYCH

Podejmując idee edukacji społecznej w lokalnym środowisku, rozpoczynamy warsztaty architektoniczne pt. "Genius Loci". przeznaczone dla dzieci w wieku szkolnym. Na miejsce pierwszej edycji wybraliśmy I Zespół Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Gdańsku na ul. POlanki. To szkoła wyjątkowa, którą współtworzą uczniowie, nauczyciele i rodzice. Projekt prowadzony będzie we współpracy z architektami, doświadczonymi pedagogami, rodzicami oraz członkami i współpracownikami organizacji pozarządowych.

Poszukujemy wsparcia wszystkich zainteresowanych edukacją dzieci w zakresie architektury! Będziemy wdzięczni za każdą formę pomocy!


 • 4-fix-prezentacja-new.jpg
 • 5-fix-prezentacja-new.jpg
 • #2 fix prezentacja.jpg
 • wiz1 copy fix.jpg

16.09.2010

SZKOŁA W KOLBUDACH

Wygraliśmy zamknnięty konkurs na projekt Zespołu Szkolnego i Przedszkola w Kolbudach. Założeniem projektu była szkoła XXII wieku, ekologiczna i przyjazna dla użytkownika. Nasz szkoła posiada salę gimnastyczną, mediatekę, salę teatralną oraz przestrzenne sale lekcyjne i przedszkolne.